FRS

logo frsOrganizacja pozarządowa, powołana w 2011 roku, mająca na celu rozwijanie oferty pomocy i wsparcia dla użytkowników substancji psychoaktywnych.

Fundacja ma wieloletnie doświadczenie w pracy z użytkownikami substancji psychoaktywnych (w latach 1999 - 2011 prowadziła program redukcji szkód, w ramach innej organizacji).

FRS (pod skrzydłami Prekursora) prowadzi największy w Polsce i jedyny w Warszawie program redukcji szkód - Drop-in Warszawa, oferując kompleksową pomoc i wsparcie.

Zespół FRS pomaga w załatwianiu spraw administracyjnych, prawnych, socjalnych i zdrowotnych. Utrzymuje stały kontakt z klientami i klientkami, przebywającymi w szpitalach i zakładach karnych.

Fundacja prowadzi program wspierania leczenia substytucyjnego – grupy wsparcia, rozwoju osobistego, grupy dla kobiet.

 

 

magda bartnikMagdalena Bartnik

Absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kulturoznawstwa w University College London. Specjalistka psychoterapii uzależnień, certyfikowana doradczyni ds. HIV/AIDS.

Członkini European AIDS Treatment Group, Polskiego Towarzystwa Badań nas Uzależnieniami, konsultantka Fundacji Stop Overdose Now. Specjalistka z obszaru redukcji i profilaktyki szkód, współautorka badań naukowych, praktyczka.

Brała udział w wielu międzynarodowych szkoleniach z zakresu zdrowia publicznego, ochrony praw człowieka i polityki narkotykowej (m.in. stypendystka Open Society Foundations w ramach seminarium Human Rights and Drug Policy w Central European University w Budapeszcie oraz seminarium Evidence-Based Drug Policy w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk).